.: Bu gün 15.12.2019 01:20:23   .:
Giriş Sayfası Yap Favorilere Ekle Tavsiye Gonder  

 
 
 


 

AŞK NEDEN LANETLENDİ ?

Evlilikten önceki yaşamda cinselliğin neden lanetlendiği sorusuna en güzel yanıt BARASCH'ın Moskova'da yaptığı bir araştırmada cevabını bulmaktadır. İlk cinsel ilişkilerini 21 yaşından sonra kuranların yalnızca % 17,2 si eşlerine bağlı kalmamışlardır. Bu oran ilk cinsel ilişkilerini 17 - 21 yaş arasında yaşayanlarda % 47,6 dır. Cinsel yaşamları 17 yaşından önce başlayanların ise % 61,6 sı eşlerine bağlı kalmamışlardır.

Görüldüğü gibi ilk cinsel ilişkiye başlamakla eşine sadık kalma ve dolayısı ile evliliğin devamı "kutsal kurumun" korunması arasında anlamlı bir bağ vardır. Tabiki üretkenliğinin dorukta olduğu bir dönemde yıllarca tadamadığı böylesine keyifli bir fiili kendisine ilk sunan insana minnet duymamak ona sadık kalmamak nankörlük olur.


 Burada önemli bir noktada şudur; günümüz toplumlarında cinsel yasak kadın üzerinden çalışmaktadır. Çünkü canlının doğasında var olan, üremesi ve neslinin devamını sağlaması için en büyük silahı iki cins için de yasak olsaydı, doğal dürtülere direnemez ve bugün çoktan tarihe gömülmüş olurdu. Oysa günümüz toplumları buna önlem olarak erkeklerin önüne iki tip kadın sunmaktadır. Birisi erkeğin evleneceği ve mülküyetinin devamı için ona varisler doğuracak olan "temiz" ve "namuslu" kadın. Diğeri ise erkeğin bu kadınlara karşı  ( evlenmeden önce, hatta evlendikten sonra) cinsel saldırganlıklarını engellemek için hiçbir bağ olmadan ( sevgi, aşk, evlilik gibi) rahatlıkla para vs. karşılığında cinsel dürtülerini boşaltan paratoner kadınlar günümüz insanının deyimi ile "fahişeler".


 Mülkiyetin ortaya çıkışı ve aile kurumunun bugünküne benzer olarak kurumlaşmasının ardından, ailenin ve mülkiyetin devamından çıkarı olan çevreler tarafından cinsellik lanetlenerek insanların en doğal gereksinimi aile kurumuna endekslenmiştir. Evlilik dışı tüm cinsel yaşam yasaklanarak insanlar evliliğe zorlanmışlardır.Çünkü mülkiyetin nesilden nesile aktarımı bu kurumla güvence altına alınmıştır.

 


Sponsor bağlantılar, Ev Arkadaşı Ara, Şirket Ara

SOHBET EKART FIKRA OYUN GÜZEL SÖZLER

umutdolu.net © Copyright 2019 Web Design