.: Bu gün 15.12.2019 01:20:41   .:
Giriş Sayfası Yap Favorilere Ekle Tavsiye Gonder  

 
 
 


 

AŞKIN  GELECEĞİ


    
Günümüzde cinsel yaşamın erken yaşlarda ve hiçbir engel olmadan doğal olarak yaşandığı çağdaş batı toplumlarına baktığımızda boşanma oranları artmakta, evlilik yerini büyük oranda birlikte yaşama gibi yeni modellere bırakmaktadır. Bugün Almanya'da her üç kişiden birisi yalnız yaşıyor.

Evlenmeyip çocuk sahibi olan ve çocuğunu tek başına büyütenlerin sayısı 1,8 milyonu aşıyor. Münih ve batı Berlin'de yaşayanların yarısı tek başına oturuyor. Frankfurt'un Westand semtinde bu oran % 80'e çıkıyor.

 

SONUÇ


     Sonuç olarak; gelişmiş batı toplumlarında aşk ve aile kavramlarının birlikte erozyona uğradığı görülmektedir. Görünen o ki  insanların istediği insanla beraber olabilmesinin önündeki engeller kalktıkça artık eskisi gibi büyük aşklar yaşanmıyor. Aşk tarihsel sürecini doldurmuş ve yok olma sürecine girmiş gibi görünüyor. Çünkü ortaya çıkısını zorlayan koşullar, yani cinsellik üzerindeki  toplumsal baskı kalkmaya başladıkça karsı cins artık, özlenen değil zaten birlikte olunan bir öğe olmaktadır. Bunların ışığında insan su soruyu sormadan edemiyor:
    

     Yoksa aşk insanoğlunun lanetli cinselliği masumlaştırma çabası mı?

 


Sponsor bağlantılar, Ev Arkadaşı Ara, Şirket Ara

SOHBET EKART FIKRA OYUN GÜZEL SÖZLER

umutdolu.net © Copyright 2019 Web Design