.: Bu gün 27.1.2020 04:28:10   .:
Giriş Sayfası Yap Favorilere Ekle Tavsiye Gonder  

 
 
 

DİYET VE REJİM HAKKINDA AÇIKLAMALAR

  DİYETE HAZIR MISINIZ ?


Kilo kaybında başarıyı yakalayabilmek için kendi kendinize aşağıdaki 5 soruyu sorun. Eğer sorulara verdiğiniz cevaplar 'evet' ise başarılı bir diyete başlamaya hazırsınız demektir. Eğer hala sorulara 'hayır' diye cevap veriyorsanız en kısa zamanda bunları değiştirmeye çalışın.

1.Gerçekçi hedefleriniz var mi?diyet cesitleri
Kendinize öncelikli olarak bir kilo hedefi belirleyin. Diyet suresince kaç kilo kaybetmek istiyorsunuz? Daha sonra bu hedefe ulaşmak için ne kadar sureye ihtiyacınız olduğunu hesaplayın. En gerçekçi haftalık kilo kaybı hedefi haftada 0.5 ile 1 kilo olduğu bilinmektedir. Örneğin eğer 10 kilo kaybetmek istiyorsanız 10 hafta bunun için doğru bir hedef olur.

2.Yemek yeme alışkanlığınızda koklu değişikliklere hazır mısınız?
Bu sadece diyet için değil tüm hayatımız boyunca ihtiyacımız olan bir şeydir: İyi beslenmek... Yağsız veya az yağlı yiyecekler yemeye hazır mısınız ? Ogün sayınızı değiştirmeniz gerekebilir, buna hazırlıklı mısınız ?

3.Yeterli zamanı ayırabilecek misiniz?
Diyet yapmak sadece yediğiniz yiyecekleri kısmak demek değildir. Bunun yanında düzenli egzersizlerrejim ve diyet de yapmanız gerekecek. Bunun için uygun zamanınız olmalı.

4.Egzersiz planınızı yaptınız mı?
Eğer gidecekseniz hangi günlerde spor salonuna gideceksiniz? Hangi günler yürüyüş için daha uygun? Sabah egzersizi dışında başka egzersiz düşünüyor musunuz yoksa sadece onunla mi yetineceksiniz?

5.Başarılı olacağınıza inanıyor musunuz?
Daha önceki başarısızlarınızı tamamen unutup (ancak bu başarısızlıklardan ders alarak) bu sefer gerçekten başarıyı yakalayacağınıza inanıyor musunuz? Geçmiş olan geçmişte kaldı. Artık onlar için üzülmeye veya kafa yormaya gerek yok! Bundan sonra tek ve en önemli şey kendi başarınıza inanmak olsun. Başarı bu inancı takip edecektir.

 
   

Uyarı !!

Sayfa içerisindeki sağlıkla ilgili bilgiler bilgilendirme amaçlı olup, diyet uygulamasının doktor kontrolünde yapılması daha uygun ve doğru sonuçlar verecektir.
 


Sponsor bağlantılar, Ev Arkadaşı Ara, Şirket Ara

SOHBET EKART FIKRA OYUN GÜZEL SÖZLER

umutdolu.net © Copyright 2020 Web Design