.: Bu gün 15.12.2019 14:37:55   .:
Giriş Sayfası Yap Favorilere Ekle Tavsiye Gonder  

 
 
 
 

Astroloji Fallar Cinler Büyüler Cadılar Nazar Seyirme Hipnoz Vodoo
 

BÜYÜLER

Büyü Nedir ? Korunma Büyü Çeşitleri

BÜYÜ NEDİR ?      Çıkar sağlama açısından yapıldığı için , kutsallık veya ahlaki bir değer taşımaz . Büyü yapmakta asil amaç ; gidisata, yani insanlara, olaylara hatta tabiata tesir ederek, menfaatin her dalinda, adam öldürmeden tutunda, horlamaya kadar yapilan, umulan menfaatlerdir. Büyüde, dogaüstü güçlerin varligina, bu güçlerden yarar saglanabilecegine ve de olaylarin insan iradesi ve gücüne baglanabilecegine inanilir. Büyü ayni zamanda ilkel bir din sekli olarak da yorumlanmaktadir...

Samanlarin yagmur ve kar yagdirdigi bugün bile bilinmektedir. Eski bir Türk-Mogol ve Sibirya dini olan Samanizm' de Saman'lar kendilerine "din adami" sifati yakistirilan kisilerdi. Samanlik, babadan ogula geçen bir durumdur. Iyi ruhlarla temasa geçenlere "Ak Saman" kötü ruhlarla temasa geçenlere de "Kara Saman" denirdi. Bunlar kendinden geçme (cezbe) denilen yöntemle büyü yaparlardi. Samanlarin asil görevleri halk arasinda olusa gelen ak ve karanin yani iyi ve kötü ruhlarin dengesini saglamakti. Bunu da çesitli büyüler yaparak saglarlardi. Bu kendinden geçme o kadar asiri bir hale gelir ve izleyenleri o kadar korkuturdu ki, o an Samanlarin ölüp yeniden dirildigine inanilirdi. Samanlar o ayin sirasinda bedenlerinin parça parça edilerek yendigini iddia ederlermis. Ve buna çok inandiklari için de bu duruma "saman hastaligi" ya da "mistik parçalanma" denirmis.
Kelime orijini olarak büyü, Uygur ve Göktürklerden gelmektedir. Uygurlarda "Bügü" olarak geçen büyü kelimesinin Uygur
dilindeki anlami, hakim ve dogaüstü güç manasina gelmektedir.
Büyüler genellikle gece yapilir. Kimi zaman da bu, ayin hallerine göre degisir. Bazilari ayin hilal oldugu zaman, bazilari da ay küçülmeye basladigi zaman yapilir. Kimi büyüler içinse zaman önemli degildir.
Büyü zararli midir? Bunu anlayabilmek için önce büyünün ne oldugunu bilmek gerekir. Günah bilinen yollara saparak insanin istedigini yaptirmasi, arzusuna kavusmasi olarak bilinen büyüler, bir kisinin istemedigi seyleri yapmaya zorlanmasidir. Büyünün "beyaz"i ya da "kara"si olmaz, büyü büyüdür. Ak ya da kara, bu, kisilerin kendilerini biraz olsun rahatlatmak için buldugu bir yöntemdir.
Kitap inmis dinlerin hepsinde büyü, günah sayilmaktadir. Çünkü büyü yapan da yaptiran da Tanrinin iradesine, karsi gelmekte, onun plan ve programini begenmemektedir. Bu da kendini ona ortak kosmaya kalkmak oldugundan günah sayilir.


Büyücü Kime Denir? :
Karsiliginda çikar saglamayi ilke edinmis, karanlik ve gizemli güçlerle anlasabilen, uhunu seytana satmis kisilere "Büyücü" denmektedir. Kimileri de yalnizca kendilerini düsünerek büyü yaparlar. Onlarda bu kategorinin içine girerler. Ister rmasum amaçlarla yalniz kendin için, isterse çikar karsiligi baskalarina büyü yapmanin adi büyücülüktür. Büyü yaptiran kisi, amaç olarak düsünüldügünde yaptigi is, insanlarin "hakli" demelerine yol açabilir belki, belki de yasadiklari, çektikleri çok agirdir ve onu bu yola itmistir. Ama hiçbir sart ve sekil onu hakli çikarmaya yetmez. Iste burada iyi ya da kötü niyetli büyücüler, bakicilar devreye girer. Bu fal baktiracak kisinin en zayif ve en korumasiz halidir. Bundan sonrasi büyücünün marifetlerine kalir ve kisi, sayet büyücü kötü niyetliyse o isteyene kadar kendini büyücünün elinden kurtaramaz. O artik onun esiri olmustur, onun maddi ve manevi olarak sömürülmesine de kimseler engel olamaz.

Bu büyücülerin yardimcilari da vardir. Büyücü seytanla anlastiginda kendisine yardim eden cinler, onun her konuda da yardimcisidir. Kötü kavramini en iyi sekilde sergileyen bir büyücü, seytanin sevdigi kisidir. O seytani memnun eder ve bu iste de kendisine gerekli olan tek sey birinci sinif bir cinin yardimciligidir. Bu da seytan tarafindan saglanir. Bu cinler büyücünün emrinde ve o ne derse onu yapmaya mecburdurlar. Aslini ararsaniz bu yaratiklar büyücüyü hiç mi hiç sevmezler. Sirf efendileri seytan böyle istedi diye ona itaat etmek zorundadirlar. Sayet durumda degisiklik olur da büyücü seytanin gözünden düserse cinlere gün dogar ve o büyücüden intikamlarini büyük bir zevk içinde alirlar. Ona iskence bile yapabilirler. Bundan dolayidir ki, büyücüler kendilerini çesitli tilsim, tütsü, koruma amaçli dualar vb. seylerle korumaya almak zorundadirlar.

Maji ne Demektir ? :
Bir büyü terimi olan maji, Yunanca'dan gelme bir kelimedir. Yunanca "Mageia" büyü demektir. Kendilerine "magus" denilen bir rahip sinifi mensuplarina eski Iran'da "Magier" yani büyücü denmekteydi. Günümüzde ise, büyücülüge ve gaipten haber vermeye "maji" denilmektedir.


Vefk'ler :
Vefk, tilsimli kare demektir. Ayni toplami ya da ayni anlami veren, birçok karelerden meydana gelmis, tek bir büyük karenin içinde, sayilar yani (Sayi Vefki), veya harflerin oldugu ( Harf Vefki) bulunur. Bunlarin çok türleri vardir. Altili bir vefk karesinin içinde 36 küçük kare mevcuttur. Buna altili (müseddes) denir. Yedili bir vefk karesinin içinde ise, 49 küçük kare vardir. Buna da yedili (müsebba) denir. Amaç dogrultusunda bu vefk karelerinin içine yazilan sayi ya da harflerin bir yerlestirme düzeni vardir. Bu, dilege göre belirlenir. Mesela dilek, iyilik ya da hayir için tutulmussa, çift olan sayilar veya bunlarin karsiligi olan harfler, büyük karenin dört bir kösesinde bulunan küçük karelere yazilir. Amaç kötülük yapmak ise, bu sayi ve harflerin kareler içindeki siralanisi da bir haç seklinde olur.
Alfabedeki her harfin sayisal bir degeri vardir. Harflerin bu sayi degeriyle rakam gibi kullanilmasina "Ebced Hesabi" denir. Ebced'de her bir harfin bir Tanri adina ve bazi tabii güçlere karsilik geldigi sayilmis, ayrica bunlara karsilik olan timsaller sayesinde giz dolu bir sistem meydana gelmistir.
 

Ilkel Toplumlarda Büyücüler :
Büyücüler, ilkel toplumlarda kabilelerin ya da toplulugun en yetenekli, en bilgili ve en saygideger kisileridir. Bunlar birçok hayvan, bitki cinsi ve insan anatomisini yakindan taniyan yalnizca büyücü degil hekimlik ve akil hocaligi da yapan kisilerdir. Hemen
hepsi birer insan sarrafidir desek abartmis olmayiz. Uzun deneyimlerin ve yasananlarin getirmis oldugu bilgi birikimi onlari bu sinifa sokmustur. Onlar sahteligi ve sahtekarligi, yalani ve yalanciyi, iyiyi ya da kötüyü davranislardan, karakteristik özelliklerin yansittiklarindan, hatta kokularindan ayirt edebilir, suçluyu suçsuzdan bu yollarla yanilgisiz ayirabilirlerdi. Hirsizin, katilin ya da yalancinin onlarin karsisinda fazlaca bir sansi olamazdi yeter ki, onun karsisina süpheliyi getirsinler.
Sözlerdeki tini, danslardaki tinsellik hastaliklarin iyilestirilmesinde, onlarin en bas araçlari olurdu. Bunun yani sira çesitli bitki kök ve yapraklari, agaç tohumlari ve kabuklarindan da yararlanarak sifali ilaçlar yaparlar ve bunlari hastaya uygularlardi. Bu bitkiler bugün bile eczacilik ve tip alaninda kullanilmaktadir.

Onlarin halk önüne çikislari ve bu sunus sirasinda giydikleri ise, tam bir renk ve güzellik armonisi teskil eden tamamlayici bir unsur olurdu. Yüzlerini boyarlar, zaman zaman maske takarlar ve rengarenk elbiseler içinde, enerjik bir ruh hali içerisine girerek hem halki etkilerlerdi , hem de dogadan o yalin gücü alarak çesitli büyü ve sihirlerinde kullanirlardi.
Onlarin halk önüne çikislari ve bu sunus sirasinda giydikleri ise, tam bir renk ve güzellik armonisi teskil eden tamamlayici bir unsur olurdu. Yüzlerini boyarlar, zaman zaman maske takarlar ve rengarenk elbiseler içinde, enerjik bir ruh hali içerisine girerek hem halki etkilerlerdi , hem de dogadan o yalin gücü alarak çesitli büyü ve sihirlerinde kullanirlardi.

 


Sponsor bağlantılar, Ev Arkadaşı Ara, Şirket Ara

SOHBET EKART FIKRA OYUN GÜZEL SÖZLER

umutdolu.net © Copyright 2019 Web Design