.: Bu gün 18.1.2020 04:45:55   .:
Giriş Sayfası Yap Favorilere Ekle Tavsiye Gonder  

 
 
 
 
 

ABANT

 

       Anasayfa

 
Abant
Ağva
Alanya
Altınoluk
Antalya
Assos
Avşa Adası
Ayvalık
Bergama
Bodrum
Bördübet
Dikili
Erdek
Fethiye
Kapadokya
Kazdağları
Kıyıköy
Marmaris
Maşukiye
Safranbolu
Sülüklügöl
Uludağ
Yalancı Boğaz
 

Abant Hakkında


    Çevresi çam ormanları ile kaplı, tatlı su gölü ile anılan Abant'ta, bir hafta sonu için kendinize mutlaka fırsat yaratılmalısınız. Abant'ta dört mevsim farklı tatları yaşayacaksınız. İlkbahar ve sonbahar da gölün romantik tadını doyasıya yaşarsınız. Göl kıyısında, salıncakta sallanarak sohbet belki bir saat şekerleme, su bisikleti yada sandalla gezinti, gölün çevresinde faytonlarla, bisikletlerle tur, her bakış açısında göle yansıyan çam ormanı renginin verdiği his, en keyifli tatilleriniz arasındaki yerini alması için yeterli olacak. Bu arada tertemiz dağ ve orman havasının açtığı iştahınız için, kendin pişir kendin ye tarzı ziyafet ideal. Kış aylarında kar yağarken gittiğinizde, gölün yok olduğunu göreceksiniz, şaşırmayın. Her yer bembeyaz, orman kar örtüsü altında ve manzara mükemmel. Buz kaplı ve karlar altındaki gölün bir kıyısından karşı kıyıya yürüyerek geçerken farklı bir tat alacaksınız. Kışın atların çektiği kızaklarla göl turu yapıp, gölün üzerinde mangalda sucuk ve kırmızı şarap keyfi bizim tavsiyemiz. Kır kahvelerinde sürekli sıcacık demli çay ve mis kokulu kahve keyfi de göz ardı edilmemeli.
Dönüş yolunda, yöre halkı, yörenin kendine özgü tarhana, erişte, yağlı peynir, tereyağı, çam balı ve çeşitli meyve-sebze gibi köy ürünlerini satıyorlar. Mevsime, zevkinize ve ihtiyacınıza göre doğal ürünlerden alışverişinizi yapın ki, eve döndükten sonra bir süre de bu büyü devam edebilsin.

 Nasıl Gidilir ?

İstanbul'dan özel araç ile, Ankara ve İstanbul'u birbirine bağlayan uluslararası E-5 kara yolunun Bolu Dağı mevkiinden sapıldığında,iki yanı ağaçlarla kaplı 21 km'lik Abant yoluna giriyorsunuz.Otobüs ile Bolu'ya gelmişseniz , kentten Abant' a minibüs seferleri var.Abant yolu , mevsim şartları ne olursa olsun sürekli açık tutuluyor.


 

 


Sponsor bağlantılar, Ev Arkadaşı Ara, Şirket Ara

SOHBET EKART FIKRA OYUN GÜZEL SÖZLER

umutdolu.net © Copyright 2020 Web Design